studuj zdravku

IKAP

IKAP lobo barva

psycho

regionální kolo 
téma: Tajemství komunikace
28. 2. 2024

Regionálního kola psychologické olympiády se účastnili žáci těchto škol:

SZŠ Olomouc: Beáta Andrésová 3. APS, Markéta Náhlíková 3 .BPS, Tereza Smolková 3.CPS
SZŠ Hranice: Viktorie Muchová, Ivana Psotová
SZŠ Šumperk: Marie Korvinyová, Eva Schönová, Alena Matoušková
SZŠ Prostějov: Sára Pořízková, Nicolas Loka

Výsledky:
1. místo: Sára Pořízková, Prostějov
2. místo: Markéta Náhlíková, Olomouc
3. místo: Marie Korvinyová, Šumperk
cena žákovské komise: Viktorie Muchová, Hranice

Kulturní doprovod:
Jaroslav Mrázek – klavír, trumpeta
Beáta Andrésová – zpěv
Kyryl Nechaiev – klavír

Sponzoři psychologické olympiády:
Twinproduction, s.r.o
Magistrát města Olomouce
Olomoucký kraj
NF SZŠ

hory

ČERVENOHORSKÉ SEDLO - vedoucí kurzu Milena Hessová Polívková

Lyžařského kurzu se zúčastnilo 40 žáků ze tříd 1.C, 1.D a 1.E. Měli jsme jarní sněhové podmínky, které jsme využili na maximum. Kromě lyžování jsme si užili i relaxační bazén nebo stolní tenis. A jak jsme se měli? O tom více soutěžní báseň.

Brambory ve sněhu
Adéla Halouzková & spol.

Naše cesta začla v buse,
kdy jsme byli všichni v jednom kuse,
na záchod se stavilo,
moc sněhu zatím nebylo.

Cestou se nic nezrodilo,
a rychle se vše vybalilo.
Na svahu je sníh umělý,
opravdový neměli.

Na lyžích nestojím prvně,
kopce tu vypadají dost strmě.
Mám strach o svůj život holý,
furt lepší než jít do školy.

Nervy mám z okolních stromů,
když sednu na místní pomu,
a na nohou se držím sotva,
páč mě veze tahle kotva.

Mám za sebou mnoho pádů,
celý den umírám z hladu,
na oběd sním cokoli,
už nevnímám okolí.

Technicky nám to na lyžích pálí,
mezitím co se tam v dáli
snowboarďáci někde válí.

Na procházku jít ještě zvládnu,
už nám zbývá jenom pár dnů.
Někdo nemá rukavice,
Marko vyšel bez čepice.

Mezitím co Kamrád sníh hází,
Matěj se na zemi plazí.
Holky sněhuláka Karla staví,
brzy první místo nic netušící slaví.

Jediné, co pociťuji plně, je,
že jsme všichni na stejné vlně.
Byla velká legrace,
až na tvrdé matrace.
Nebyla moc velká zima,
avšak lyžák byl moc prima.

usmev dloudá fotka

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení do oborů vzdělání na vyšší odborné škole zdravotnické – 53-41-N/1. diplomovaná všeobecná sestra, 53-41-N/3. diplomovaná dentální hygienistka, 53-41-N/5. diplomovaná dětská sestra a 53-43-N/2. diplomovaný zdravotní laborant pro školní rok 2024/2025, stanovuje kritéria přijímacího řízení a počet přijímaných studentů – bližší informace naleznete v sekci přijímací řízení VOŠ.

 

psycho

ŠKOLNÍ KOLO 
Téma: TAJEMSTVÍ KOMUNIKACE 
21.2.2024 
Psychologické olympiády se účastnily studentky 3.APS, 3.BPS, 3.CPS, 3.ELN
Lucie Adamovská, Vanessa Krajčová, Beata Andresová, Markéta Náhlíková, Kyryl Nechaiev, Hana Řeháková, Zuzana Levíčková, Natálie Lehnertová, Tereza Smolková, Lucie Přikrýlová, Jaroslavna Huranyč, Michaela Kociánová.
Kulturní vystoupení zajistili Jaroslav Mrázek, Kyryl Nechaiev, Beata Andrésová.

VÝSLEDKY
1. místo Tereza Smolková
2. místo Beata Andresová
3. místo Markéta Náhlíková
Cenu studentské komise získala Lucie Přikrýlová.

fit

Dne 21. 2. 2024 se konala odborná přednáška na téma výživa sportovců pro třídu 1ELN v rámci předmětu Výživa člověka. Přednášku vedla trenérka fitness a několikanásobná mistryně světa v naturální kulturistice Lenka Červená-Bořutová z Fitness AVE v Přerově. Cílem přednášky bylo předat hodnotné poznatky z výživy a sportu našim žákům. Úvod přednášky byl zaměřen na základy výživy, pohybové aktivity žáků a fungování těla ve vztahu ke skladbě stravy. Paní trenérka se zaměřila na poměr základních živin, skladbu stravy během dne, individuální potřeby jedince, význam doplňků výživy a rozvoj racionálního i kritického myšlení. Profesionální sportovec vychází ze základů racionální výživy a každý člověk funguje po tělesné i duševní stránce odlišně. Během přednášky byly konzultovány individuální dotazy, běžné chyby u začínajícího sportovce a následovalo promítání fotek. Obrazový materiál prezentoval vývoj ženské i mužské postavy od začátků v období dospívání až po vrcholnou formu profesionálního sportovce. Žáci mohli vidět rozdíly postav z hlediska vývoje, podílu tělesného tuku a úrovně vyrýsovaných svalů. Naši žáci měli jedinečnou možnost načerpat nové a důležité znalosti.

Ing. Michal Šindler
učitel

11angl24

V lednu proběhla na naší škole tradiční Olympiáda z anglického jazyka. Z písemného kola, kterého se zúčastnilo více než 40 zájemců, postoupilo sedm nejlepších do finále. První cenu si odnesla Anežka Tšponová ze 3.E, z druhého místa se radovala Kristina Rousková z 1.D. Třetí místo nebylo uděleno a nejúspěšnější autorkou v kategorii „Caption“ – titulek k obrázku se stala Gabriela Hanáková z 2.D. Vítězům gratulujeme!
Anežka a Kristina naši školu také 14. 2. 2024 zastupovaly v okresním kole anglické olympiády, které se konalo v DDM Olomouc. Ačkoli v tvrdé konkurenci všech středních škol nedosáhly na medaile, reprezentovaly nás se ctí.
Děkujeme vedení školy a Nadačnímu fondu E. Pöttinga v Olomouci za finanční podporu na zakoupení cen pro výherce a odměny pro úspěšné účastníky.
Za tým ANJ M. Zakuťanská a J. Benešová.

23prijimacky

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení do oborů vzdělání na střední zdravotnické škole – 53-41-M/03 praktická sestra, 53-41-M/02 nutriční asistent a 53-43-M/01 laboratorní asistent pro školní rok 2024/2025, stanovuje kritéria přijímacího řízení a počet přijímaných žáků – bližší informace naleznete v sekci přijímací řízení SZŠ. 

45

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Olomouc – Pöttingeum zve uchazeče o studium na střední škole i uchazeče o studium na vyšší odborné škole na den otevřených dveří, který se koná v sobotu 13. ledna 2024 od 9.00 do 12.30 hodin.
Prezentovány budou obory vzdělání střední zdravotnické školy a obory vzdělání vyšší odborné školy zdravotnické otevírané ve školním roce 2024/2025.
Bližší informace o studiu na střední zdravotnické škole naleznete zde, o studiu na vyšší odborné škole zdravotnické zde. Propagační video naleznete zde.
Pavel Skula
ředitel školy

KREV

Dne 3.1. 2024 se uskutečnilo novoroční skupinové darování krve ve FN Olomouc. Akce se zúčastnilo 20 dobrovolníků z řad žáků a studentů naší školy. Odebralo se asi 6 litrů krve, mohou tak pomoci až 36 potřebným lidem. Děkujeme a příště zase...:)
Studenti 1DVA, 1DVB, 3DVB a žáci 4DLA a 4BPS s Mgr. Monikou Roučovou a Mgr. Janou Novákovou

Go to top