PP212 znova

V pondělí 2. prosince k nám zavítali druháčci ze Základní školy Heyrovského v Olomouci, aby se naučili něco z první pomoci.
Žákyně 4. B ZA si připravily pestrý program. Žáci se naučili, jak správně ošetřit popáleninu, krvácení z nosu, vyzkoušeli si masáž srdce. Děti si zopakovaly důležitá telefonní čísla a přivolání pomoci, poslechly si tlukot svého srdce. Žákyně z NA si pro ně připravily stanoviště, kde se děti dozvěděly, jak se správně stravovat a co patří na „zdravý talíř“.
Na konci programu byly děti odměněny lízátkem a diplomem a byly pasovány na malé záchranáře.
Žáčkům se připravený program první pomoci moc líbil a slíbili, že namalují obrázky a pošlou je k nám do školy.

Za třídu 4. B ZA Eliška Petřeková

student
Dne 20. 11. 2019 se 14 studentů třídy 4. D LA zúčastnilo 23. ročníku celorepublikové studentské odborné konference Studentlab 2019 v Ústí nad Labem, která se pořádá pro obory LA a DZL. Na konferenci bylo předneseno 18 soutěžních studentských prací a dvě přednášky odborníků z praxe, které byly nesoutěžní. Konference se zúčastnily aktivně rovněž studentky oboru zdravotní laborant z Bratislavy, Banské Bystrice a Trenčína. Za naši školu vystoupila úspěšně se svou prezentací Kardiomarkery Tereza Boháčová.

pp 12

20. 11. 2019 zazněl kaplí naší školy nadšený výkřik „Jsme doktořííí!“dětí z MŠ Gorazdovo náměstí po slavnostním pasování na „malé doktory a malé doktorky“. Ještě předtím je čekaly úkoly, např. ošetřit rozbité kolínko nebo popálenou ručku, se kterými jim pomáhali žáci třídy 2.B oboru zdravotnický asistent.

hazena2019

Dne 14. 11. 2019 se konalo v hale DHK Zora Olomouc okresní kolo v házené dívek. Družstvo naší školy reprezentovaly Timea Györe (1. A), Karolína Lexová (1. A), Klára Hlaváčková (1. D), Andrea Kučerová (2. C), Veronika Stuchlová (2. C), Konečná Markéta (3. C), Miklíková Kateřina (3. D), Kratěnová Helena (2. B), Kristková Veronika (4. D). Naše házenkářky sehrály vyrovnané zápasy s Gymnáziem Hejčín a s Gymnáziem Čajkovského a skončily na 3. místě. Děkujeme studentkám za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.
Milena Hessová Polívková

piškvorky2019

Dne 13. 11. 2019 na naší škole proběhlo oblastní kolo turnaje PIŠQWORKY. V konkurenci 12 týmů středních škol letos naše týmy AVANGERS a Piškulíni nepostoupily ze základních skupin. Je to zklamání a pohár letos ve škole nezůstane 
Přesto patří poděkování zejména žákům prvních ročníků, kteří se do soutěže letos hojně zapojili, a doufám v ještě úspěšněji příští rok 
J. Kucharčík (školní koordinátor)

Beseda s paní Plíhalovou

Tradičně se do tohoto projektu, pořádaného Jedním světem na školách, zapojili i žáci naší školy. V rámci této akce se promítají filmy a pořádají besedy s pamětníky událostí. Letošním tématem je pád železné opony a 30. výročí pádu komunismu. Tyto události si v průběhu filmových projekcí naši žáci připomínají. Pro tento rok byly vybrány filmy 1989: Dopisy psané přes železnou oponu s tematikou emigrace z totalitních zemí a film Z deníku Ivany A. s tematikou obrazů života v době normalizace a postupného pádu totality ve východní Evropě. Žáci 3.A ZA měli také možnost besedovat s paní Ivanou Plíhalovou, herečkou Moravského divadla v Olomouci, která byla výraznou osobností sametové revoluce v Olomouci.
Za PT OBN, DEJ Hana Rajnohová

PP 2. D Heyrovského 7.11

Již tradičně se na naší škole konala vzdělávací akce první pomoci pro žáky základních škol.
Tentokrát za námi přišly děti z 2. D ze Základní školy Heyrovského v Olomouci.
Žáci viděli a naučili se základy první pomoci při popáleninách, při bolestech břicha, při krvácení. Děti si vyzkoušely masáž srdce, poslechly si srdce a naučily, jak správně přivolat pomoc.
Žáčkům i paní učitelce se první pomoc moc líbila. Děti nám namalují obrázky z dnešního dne u nás na „zdravce“.
Velmi se těšíme na další malé záchranáře.

Michaela Pokorná, 4. B ZA

PP

„Víte, děti, co všechno dělá pan doktor?“ To byla otázka, na kterou měly odpovědět děti z MŠ Nedvědova. Jejich odpovědi nenechaly na sebe dlouho čekat. Takto začal program „První pomoc pro mateřské školky“ včera 23. 10. 2019. Děti si mohly vyzkoušet ošetření různých stavů, např. krvácení z nosu, odřeného kolene … Všechny úkoly zvládly na jedničku díky vstřícnému přístupu žáků třídy 2.B, oboru zdravotnický asistent.

budova dalsi

Ve středu 13. 11. 2019 se v 17.00 hodin konají informační třídní schůzky rodičů s třídním učitelem.
Od 17.30 do 18.30 hodin budou probíhat konzultace s vyučujícími v jejich kabinetech.