dm2

Po dobu trvání mimořádného opatření – uzavření školy a domova mládeže bude úplata za ubytování na domově mládeže hrazena následovně:

Březen 2020 (období do 10. března 2020) - úhrada za ubytování bude účtována ve výši:
403,- Kč (žáci a studenti škol zřizovaných Olomouckým krajem),
452,- Kč (žáci a studenti škol jiných zřizovatelů).
Přeplatek za březen 2020 bude převeden na období po otevření domova mládeže.

Duben 2020 - úhrada za ubytování nebude vybírána. Pokud platbu za ubytování v dubnu 2020 škola obdrží, bude převedena na období po otevření domova mládeže, případně vrácena po vyúčtování plateb za ubytování v tomto školním roce (konec měsíce června 2020).

Domov mládeže
Po dobu trvání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN bude úplata za ubytování na domově mládeže adekvátně krácena. Vyúčtování přeplatků za ubytování bude provedeno po ukončení mimořádného opatření.

budova2018

s účinností ode dne 11. března 2020 se zakazuje osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Text mimořádného opatření zde.

Žádám žáky a studenty o pravidelné sledování webu školy a třídních / skupinových emailových adres.

Děkuji.

psycho 2020

4. 3. 2020 se na naší škole konala psychologická olympiáda,
letos na téma: Můj velký sen.
Olympiády se účastnili studenti třetích ročníků: Dominik Navrátil, Veronika Krčková, Linda Škodová, Michaela Roháčová, Tereza Hyžáková, Eliška Skládalová, Sandra Veiserová, Kristýna Kvapilová, Julie Navarová, Vanessa Ivanková, Natálie Koukalová, Jakub Mlčůch, Jana Tisoňová.
Výsledky:
1. místo: Eliška Skládalová 3.B
2. místo: Sandra Veiserová 3.A
3. místo: Dominik Navrátil 3.B
Cenu žákovské poroty získala Eliška Skládalová 3.B

Všem soutěžícím děkujeme za velmi kvalitní práci
Předmětový tým psychologie
Mgr. Eva Hejnarová

rescue web

V týdnu od 16. do 21. 2. jsme se my, studenti oboru Diplomovaný zdravotnický záchranář, zúčastnili zimního kurzu v Jeseníkách. Celý týden jsme měli velmi nabitý program. Když jsme zrovna neměli odborný výcvik se záchranáři z agentury Profi rescue a nebo s horskou službou, užívali jsme si lyžování. V rámci kurzu jsme si několikrát sáhli na dno sil fyzicky i psychicky. Učili jsme se vyhledávat osoby zavalené pod lavinou, dělat test lavinového nebezpečí a nakonec jsme si sami vyzkoušeli jaké to je, být pod lavinou uvězněni. Na nočním cvičení jsme také zúročili znalosti z minulého kurzu na Baldovci. Cílem nočního cvičení bylo vyhledat a transportovat pacienta do bezpečí, což v metrovém sněhu není vůbec snadné.
Chtěli bychom moc poděkovat záchranářům z Profi rescue, díky nimž jsme se nejen naučili a dozvěděli mnoho nových a zajímavých věcí, ale také jsme si užili plno zábavy.

budova 2019 okna

Informace Olomouckého kraje k tématu Koronavirus COVID-19 naleznete zde (odkaz na oficiální informace)

korona

budova2018

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení do oborů vzdělání na vyšší odborné škole zdravotnické 53–41–N/1. diplomovaná všeobecná sestra, 53–41–N/5. diplomovaná dětská sestra, 53–43–N/2. diplomovaný zdravotní laborant a 53–43–N/1. diplomovaný farmaceutický asistent (kombinovaná forma studia) pro školní rok 2020/2021, stanovuje kritéria přijímacího řízení a počet přijímaných studentů – bližší informace naleznete v sekci Přijímací řízení VOŠ.

budova

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení do oborů vzdělání 53–41–M/03 praktická sestra,  53–41–M/02 nutriční asistent a 53–43–M/01 laboratorní asistent pro školní rok 2020/2021, stanovuje kritéria přijímacího řízení a počet přijímaných žáků – bližší informace naleznete v sekci přijímací řízení SZŠ.

recitační soutěž 5

20. února 2020 se v kapli školy uskutečnil 21. ročník recitační soutěže a literární tvořivosti žáků. Soutěž probíhala ve třech kategoriích – poezie, próza a vlastní tvorba.

Porota sestavená z vyučujících CJL měla velmi nelehkou práci, ale nakonec rozhodla o tomto pořadí. V kategorii poezie zvítězila Lucie Janošová (2. DLA), druhé místo obsadila Tereza Boháčová (4. DLA) a třetí místo Jana Schneiderová (1. CPS).
V kategorii próza se na 1. místě umístila Veronika Papoušková (2. BZA), druhé místo obsadili Monika Hošťálkova a Ondřej Němčic z 3.DAZT a třetí místo Laura Vajdová (1. CPS).
Zvláštní cenu poroty za autorské čtení si odnesla Nikola Kolečářová (2. BZA) a Monika Tvrdá (3. AZA).
Všem zúčastněným děkujeme za jejich hezká vystoupení a vítězům srdečně blahopřejeme.

Za předmětový tým CJL Vratislava Mikulíková