studuj zdravku

IKAP

IKAP lobo barva

budova

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje výsledky přijímacího řízení na VOŠz pro školní rok 2024/2025 do oborů diplomovaná všeobecná sestra, diplomovaná dětská setra, diplomovaný zdravotní laborant a diplomovaná dentální hygienistka:

Výsledková listina – diplomovaná všeobecná sestra (DVS)

Výsledková listina – diplomovaná dětská sestra (DDS)

Výsledková listina – diplomovaný zdravotní laborant (DZL)

Informace pro přijaté uchazeče DVS, DDS, DZL

Výsledková listina diplomovaná dentální hygienistka (DDH)

Informace pro přijaté uchazeče DDH

Informace pro nepřijaté uchazeče DDH

Vzor odvolání DDH

goethe1

Na pražském Goethe Institutu se 19.6.2024 konalo setkání vítězů oblastních kol v soutěži „Bücherwurm“ – dramatické čtení literárních textů. Naši školu vzorně reprezentovala žákyně 4.C NA Veronika Šubová. Všichni účastníci měli možnost nahlédnout do zákulisí této celosvětové instituce s prohlídkou místní rozsáhlé knihovny. Poté následovala soutěž „Rallye durchs Goethe-Institut mit Franz Kafka“, kterou Veronika ve skupině s dalšími účastníky úspěšně vyřešila.
Děkuji Veronice za její snahu, píli a odhodlání a doufám, že i příští rok se najdou další neméně talentovaní žáci, kteří budou reprezentovat školu na celorepublikové úrovni.
Mgr. Milena Hessová Polívková

 

italy

Ve dnech 7.6.-16.6.2024 se celkem 49 studentek a studentů z druhých ročníků (22 z 2.BPS a 27 z 2.DLA) zúčastnilo sportovně turistického kurzu v Itálii. Kurz probíhal v kempu Mare e Pineta, který se nachází v letovisku Lido degli Estensi. A jak zhodnotili průběh kurzu naši instruktoři?
Patrákem jsme do Itálie přijeli a chatky pouze z venku viděli.
Kufry jsme k chatkám dotáhli, po noci v buse bychom se rádi na lůžko natáhli.
Ráno šťastnější bylo, slunce nám nad hlavami svítilo a duši sportovce v nás probudilo. Rozcvičkou den začíná, při volejbale a softballe si každý dobře počíná.
Kruháč, salsa, ragbíčko, uděláme selfíčko……nespalme si tělíčko.
Alča boky rozvlní, Lukášovi to moc nevoní, musí dostat lekci tanečního umění.
Na paddleboardu se někdo bojí, najdou se i borci, co ve vlnách na něm stojí.
Optimisté na kola vyráží, po cestě na bouřku naráží, od Itala dostali suchá trička v garáži.
Do Benátek to byl rychlý vlet, nestihli jsme ani večeřet.
Prošli jsme si uličky, zapotili nožičky.
Výhled z věže, vodní taxi. Uchvátilo nás to maxi.
Díky naší Ivě, někteří poznaly nemocniční praxi živě.

Byli jsme tu s vámi rádi, máme nové kamarády.
Všichni pěkně v poklusu, naskákejte do busu.
Naše mise končí, úspory se tenčí,
nemáme už ani flok……uvidíme se napřesrok.

Loučí se s vámi Ála, Milča, Ivča, Luky a Míša

Za tým instruktorů Mgr. Iva Hupková

jidlo

Dne 5. 6. 2024 se konal 5.ROČNÍK CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽE NUTRIČNÍCH ASISTENTŮ V ODBORNÝCH DOVEDNOSTECH na SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary. Soutěže se zúčastnili žáci středních zdravotnických škol oboru Nutriční asistent z Karlových Varů, Prahy, Brna, Ostravy, Trutnova, i vybraní žáci SZŠ a VOŠZ E. Pöttinga Olomouc z 2. CNA Zara Žwaková a Magdalena Kalousková. Podporu týmu z Olomouce jistila vyučující Anna Fuchsová, DiS.

Téma soutěže: Zásady zdravé výživy
Počet soutěžících: 6 týmů (dvoučlenné týmy)
Soutěž měla dvě části: teoretickou a praktickou.

V teoretické části, která trvala 70 minut, dostaly týmy očíslované složky s pokyny a zadáním.
V první části vypracovávaly test s deseti otázkami zaměřený na „Zásady zdravé výživy – výživová doporučení pro obyvatelstvo ČR.“ Dále měly sestavit jídelníček pro zdravého dospělého na tři dny dle zásad zdravé výživy.

Následně z daného přehledu surovin vytvořily receptury s technologickými postupy a propočtem surovin na čtyři porce pro přípravu polévky, těstovinového salátu na hlavní pokrm a netradičního moučníku z litého těsta (netradiční palačinka nebo lívance).
Poté v praktické části, která trvala 90 minut, připravovaly soutěžní týmy polévku, těstovinový salát a netradiční moučník.
Náš tým z Olomouce pod číslem 1 připravoval brokolico-hráškový krém, těstovinový salát s kuřecím masem a jako dezert lívance ala Red Velvet.

V kuchyňkách probíhaly všechny činnosti (jak přípravné práce, tak dodržování bezpečnosti práce a hygienických předpisů) pod pečlivým dozorem poroty, která byla složena z žáků 3. ročníku SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary pod vedením své vyučující.
Celkové hodnocení pak měla na starosti porota sestavená z vyučujících zúčastněných škol.
Hodnotil se vzhled servírované vzorové porce, správná velikost porce a proběhla degustace.
Hodnocení nebylo pro porotu jednoduché a zasloužené vítězství získal nakonec domácí tým č.2 z Karlových Varů. Náš tým z Olomouce vybojoval krásné čtvrté místo.
Za výbornou organizaci celého soutěžního dne na SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary patří poděkování týmu vyučujících oboru Nutriční asistent SZŠ a VOŠZ Karlovy Vary a také žákům 3. ročníku, kteří pomáhali při servírování degustačních porcí a následném úklidu.
Pořádání soutěží v oboru nutriční asistent je výbornou příležitostí nejen k předávání zkušeností, ale zároveň jsou žáci i více motivováni, jelikož vidí výsledky osvojených vědomostí z odborných předmětů v následné praxi.


V Olomouci dne 10. 6. 2024

Fuchsová Anna, DiS

skola PZ

Ústní část SJZ základní z jazyka českého se koná v pátek 31.5.2024 od 14.00.
Ústní část SJZ základní z anglického jazyka se koná v těchto termínech: 31.5.2024, 5.6.2024 a 6.6.2024 dle časů uvedených na pozvánkách.

pomat 2024

Zápis do pomaturitního studia začíná 23.5.2024.

Bližsší informace

Přihláška

logo

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Emanuela Pöttinga Olomouc přijímá do 31. května 2024 přihlášky na vyšší odbornou školu zdravotnickou. Ve školním roce 2024/2025 otevíráme na VOŠz obory vzdělání zakončené absolutoriem:

 diplomovaná všeobecná sestra, denní studium,
 diplomovaná dentální hygienistka, denní studium,
 diplomovaná dětská sestra, denní studium,
 diplomovaný zdravotní laborant, denní studium.

Veškeré informace včetně přihlášky naleznete zde.

23prijimacky

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje:
Výsledky 1. kola přijímacího řízení na střední zdravotnickou školu pro školní rok 2024/2025 (uchazeči jsou seřazeni podle rostoucího registračního čísla).
Výsledková listina – obor praktická sestra
Výsledková listina – obor laboratorní asistent
Výsledková listina – obor nutriční asistent


Další informace naleznete v sekci SZŠ – Přijímací řízení SZŠ – zde.

ODLOŽ

Naše škola přihlásila do projektu "Odlož mobil ve škole", který má mladé generaci rozšířit povědomí o třídění vysloužilého elektrozařízení.

Co je smyslem projektu?

Žáci mohou ve škole odevzdat vysloužilý mobilní telefon, čímž přispějí k jeho smysluplné recyklaci, a navíc se mohou zapojit do slosování o iPhone 15 nebo sluchátka AirPods.

Jak se do projektu zapojit?
1) Přinést do školy starý, nepoužívaný mobilní telefon a odevzdat ho na vrátnici do sběrného boxu.
2) Vyplnit soutěžní kupón, který odevzdá paní vrátné / panu vrátnému. POZOR! Pokud je žák nezletilý, musí kupon podepsat rodiče.


Více informací k soutěži najdete na https://www.odlozmobil.cz/…aj/ .
Ukončení soutěže 31.5.2024

 

Go to top