budova2018

Ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Olomouc vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení do oborů vzdělání 53–41–M/03 praktická sestra,  53–41–M/02 nutriční asistent a 53–43–M/01 laboratorní asistent pro školní rok 2020/2021, stanovuje kritéria přijímacího řízení a počet přijímaných žáků – bližší informace naleznete v sekci přijímací řízení SZŠ.

cizijazyky

ZVEME VŠECHNY ZÁJEMCE NA V. ODBORNOU ŽÁKOVSKOU KONFERENCI
na téma:
Novinky na školních pracovištích se zaměřením na ošetřovatelský proces u pacienta s onemocněním vylučovací soustavy,

která se koná dne 28. 1. 2020
v aule Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Emanuela Pöttinga a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Olomouci.

Program konference

anj 20

Na konci roku se na naší Střední zdravotnické škole, VOŠZ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Olomouc sešli všichni nadšenci do angličtiny z prvních, druhých a třetích ročníků a poměřili své síly na anglické olympiádě. Na písemnou část, která se skládala z poslechu, porozumění čtenému textu, gramatické části a písemné části, se dostavilo téměř 40 studentů. Ti nejlepší postoupili do ústního kola, které se konalo 17. 12. 2019. Tam se statečně vypořádali s náročnými tématy a předvedli konverzační dovednosti.
Celkovou vítězkou se stala Monika Tvrdá z 3.A, druhé místo vybojovala Linda Škodová z 3.C a třetí skončila Michaela Matyášová z 2.D. Prvenství v kategorii prvních ročníků patřilo Šárce Dvořákové z 1.B. Všem zúčastněným gratulujeme, ti nejlepší si navíc odnesli certifikáty a díky příspěvku Nadačního fondu naší školy také poukázky na nákup knih a další věcné ceny od OUP Olomouc. Děkujeme!
Za vyučující anglického jazyka
Mgr. Zakuťanská, Mgr. Benešová a Mgr. Špundová

PP212 znova

V pondělí 2. prosince k nám zavítali druháčci ze Základní školy Heyrovského v Olomouci, aby se naučili něco z první pomoci.
Žákyně 4. B ZA si připravily pestrý program. Žáci se naučili, jak správně ošetřit popáleninu, krvácení z nosu, vyzkoušeli si masáž srdce. Děti si zopakovaly důležitá telefonní čísla a přivolání pomoci, poslechly si tlukot svého srdce. Žákyně z NA si pro ně připravily stanoviště, kde se děti dozvěděly, jak se správně stravovat a co patří na „zdravý talíř“.
Na konci programu byly děti odměněny lízátkem a diplomem a byly pasovány na malé záchranáře.
Žáčkům se připravený program první pomoci moc líbil a slíbili, že namalují obrázky a pošlou je k nám do školy.

Za třídu 4. B ZA Eliška Petřeková

student
Dne 20. 11. 2019 se 14 studentů třídy 4. D LA zúčastnilo 23. ročníku celorepublikové studentské odborné konference Studentlab 2019 v Ústí nad Labem, která se pořádá pro obory LA a DZL. Na konferenci bylo předneseno 18 soutěžních studentských prací a dvě přednášky odborníků z praxe, které byly nesoutěžní. Konference se zúčastnily aktivně rovněž studentky oboru zdravotní laborant z Bratislavy, Banské Bystrice a Trenčína. Za naši školu vystoupila úspěšně se svou prezentací Kardiomarkery Tereza Boháčová.

pp 12

20. 11. 2019 zazněl kaplí naší školy nadšený výkřik „Jsme doktořííí!“dětí z MŠ Gorazdovo náměstí po slavnostním pasování na „malé doktory a malé doktorky“. Ještě předtím je čekaly úkoly, např. ošetřit rozbité kolínko nebo popálenou ručku, se kterými jim pomáhali žáci třídy 2.B oboru zdravotnický asistent.

hazena2019

Dne 14. 11. 2019 se konalo v hale DHK Zora Olomouc okresní kolo v házené dívek. Družstvo naší školy reprezentovaly Timea Györe (1. A), Karolína Lexová (1. A), Klára Hlaváčková (1. D), Andrea Kučerová (2. C), Veronika Stuchlová (2. C), Konečná Markéta (3. C), Miklíková Kateřina (3. D), Kratěnová Helena (2. B), Kristková Veronika (4. D). Naše házenkářky sehrály vyrovnané zápasy s Gymnáziem Hejčín a s Gymnáziem Čajkovského a skončily na 3. místě. Děkujeme studentkám za předvedený výkon a vzornou reprezentaci školy.
Milena Hessová Polívková

piškvorky2019

Dne 13. 11. 2019 na naší škole proběhlo oblastní kolo turnaje PIŠQWORKY. V konkurenci 12 týmů středních škol letos naše týmy AVANGERS a Piškulíni nepostoupily ze základních skupin. Je to zklamání a pohár letos ve škole nezůstane 
Přesto patří poděkování zejména žákům prvních ročníků, kteří se do soutěže letos hojně zapojili, a doufám v ještě úspěšněji příští rok 
J. Kucharčík (školní koordinátor)

Beseda s paní Plíhalovou

Tradičně se do tohoto projektu, pořádaného Jedním světem na školách, zapojili i žáci naší školy. V rámci této akce se promítají filmy a pořádají besedy s pamětníky událostí. Letošním tématem je pád železné opony a 30. výročí pádu komunismu. Tyto události si v průběhu filmových projekcí naši žáci připomínají. Pro tento rok byly vybrány filmy 1989: Dopisy psané přes železnou oponu s tematikou emigrace z totalitních zemí a film Z deníku Ivany A. s tematikou obrazů života v době normalizace a postupného pádu totality ve východní Evropě. Žáci 3.A ZA měli také možnost besedovat s paní Ivanou Plíhalovou, herečkou Moravského divadla v Olomouci, která byla výraznou osobností sametové revoluce v Olomouci.
Za PT OBN, DEJ Hana Rajnohová