studuj zdravku

IKAP

IKAP lobo barva

holky

Dne 14. 12. 2023 se zástupci studijní skupiny 2DVA a 2DDS pod vedením Mgr. Moniky Roučové a Mgr. Aleny Ostřanské zúčastnili Festivalu ošetřovatelských kazuistik VOŠ, který se konal na SZŠ a VOŠZ Zlín. Naši školu reprezentovaly 2 studentky, a to Monika Staňková z 2DDS, Nela Březinová z 2DVA. Nervozita a stres se naštěstí na výkonu soutěžících téměř neprojevil. Zazněla zde řada ošetřovatelských kazuistik od soutěžících nejen z místní zlínské VOŠZ, ale i z Brna. Po odprezentování všech kazuistik se musela odborná porota společně se studentskou porotou (do níž usedla i naše spolužačka Natálie Kosková) rozhodnout o pořadí vítězů.
Vyhodnocení znělo následovně: na krásné zlaté pozici se umístila (shodně jak u poroty odborné, tak u poroty studentské) Monika Staňková s ošetřovatelskou kazuistikou u dítěte po kraniektomii. Dále na pěkném 4. místě i Nela Březinová s ošetřovatelskou kazuistikou u osoby s transsexualismem.
Myslím, že mohu za všechny přítomné říci, že to byla skvělá zkušenost pro nás pro všechny. Pevně věříme, že se naše škola bude účastnit i dalších ročníků.
Za 2DDS a 2DVA Magdalena Drápelová (fotodokumentace)

Go to top